Napjainkban nagyon elterjedt a műköröm viselése. Elkészítése előtt mindig alapos felvilágosítást adok a vendégnek, hogy ez nemcsak egyszerűen felkerül és többé nem kell vele semmit tennie. Hiszen ez nem lenne igaz! Gondozást és törődést igényel. Ha eddig a női táskában megtalálható volt a manikűr olló és reszelő akkor kerüljön mellé egy műkörömhöz tartozó reszelő is...
Általában 3-4 hetente illik töltetni, mert csúnya a lenövés miatti szint és szín különbség. De előfordulhat, hogy levegősödni kezd és a fertőzés és gombásodás elkerülése miatt kell minél előbb rendbe hozni a sérült részt.
A nagy előnye, hogy nem kopik el a színe, mint a körömlakknak és esztétikai szempontból is előnyös lehet azoknak, akiknek nem adatot meg az "ideális" természetes köröm!
Kimondottan azoknak ajánlom, akiknek körömdeformításuk, vékony töredező, rágott körmük van, illetve minden nap szem előtt van a kezük a munkában, és nincs idejük minden reggel frissen manikűrözött - lakkozott körömmel megjelenni.
Persze bárki hordhat műkörmöt, nem kell rögtön a hatalmas hosszúságú "stiletto" formájúra gondolni, vagy a kocka körmökre. Ki ezt kedveli, ki azt...
Lehet a természetes körmön is egy megerősítő, díszítő réteget képezni, amivel együtt nőhet a köröm vagy bármilyen rövidre is el lehet készíteni. Ami először eszembe jut foglalkozás, az a kozmetikusoké, itt nem ajánlott a hosszú műköröm, de a természetes körmét bármikor szinesebbé teheti vele! Nyugodtan lehet a műkörömmel dolgozni, háztartást vezetni és kisgyermeket is nevelni! Csak tudni kell észszerűen választani a formák és méretek között!
Aki egyszer elkezdi, szerintem nem tudja abbahagyni, mindig újabbnál újabb motívumokat szeretne látni a szolídtól a feltünőig, a hétköznapi franciától az alkalmi, bulizós - csillámos - 3D -s díszítésig.
Műkörömök
1. Tip - Zselé
2. Épített - Zselé
3. Tip - Porcelán
4. Épített - Porcelán
5. Megerősítő technika
Mi is az a tip-es technika?
Ez egy tartós alátét, amit beépítünk a köröm meghosszabítása érdekében. Tévedésekkel ellentétben, nem ez adja a tartósságát a körömnek hanem a borító anyag! Tip egy műanyag lapocska, ívében, formájában, méretében, színében változó.
Mi is az az épített technika?
Amikor kikerülő alátétet, sablont használunk. Vagyis amire felhordjuk az anyagot a hosszabbítás érdekében, a szilárd halmazállapot elérése után eltávolítjuk. Lehet papír, teflon, műanyag. A lejobb szerintem a papír, mert alakítható a formája a köröm mosolyvonalához.
Mi is az a megerősítő technika?
Amikor a már meglévő körömhosszt a felhordott anyaggal a "C" ív minimális változtatásával fedjük be és selyem vagy üvegszálát használunk.
Porcelán (Acryl)
Ez egy két komponensű körömanyag, áll egy folyadékból, amit liquidnek hívunk és a porból. Az ecset segítségével gombócokat hordunk fel a körömre és alakítjuk ki a formát. Halmazállapot változása, keményedése végbemehet levegő hatására vagy uv fény hatására. Vannak átlátszó, színes és csillámos porok.
Zselé
Ez egy előre gyártott, méz sűrűségű és a mézhez hasonlóan terülő anyag, amit ecsettel hordunk fel. A halmazállapot változás, keményedés uv fényre történik. A felülete mindig ragacsos marad, ezért le kell törölni clinseres törlővel mielőtt formára reszeljük. Vannak átlátszó, színes és csillámos zselék.
A vendégek a frászt kapják amikor a kész felületet elkezdem reszelni, így újra matt lesz, de ez kell a formázás miatt. A fényét visszaadni polírozással vagy fényzselével lehet.
|